menusearch
bzqemad.ir
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ چهارشنبه
(0)
(0)
بازدید مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان ازشرکت برگه زرینه قلم عمادوپارک علم وفناوری استان قزوین
بازدید مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان ازشرکت برگه زرینه قلم عمادوپارک علم وفناوری استان قزوین

نشست مشترک پارک علم و فناوری قزوین و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای تعامل و استفاده از ظرفیت طرفین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان، حجت الاسلام عادل مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان و هیات همراه برای بازدید از پارک علم و فناوری قزوین و آشنایی با فناوری های نو و دانش بنیان مستقر در مجموعه، در محل این پارک حضور یافتند و از واحدهای فناور و دانش‎‌بنیان پارک بازدید کردند.دکتر گرجی رئیس پارک علم و فناوری استان در این نشست ضمن اظهار خرسندی از این دیدار صمیمانه اظهار داشت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی، تقویت اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت از آن است؛ چرا که امروزه اقتصاد دنیا بر پایه اقتصاد دانش‌بنیان استوار است و لازم است ما نیز به این موضوع با توجه به شرایط خاص منطقه، نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت بالای علم و فناوری موجود در استان و معرفی آن به عنوان یکی از قطب‌های علم و فناوری کشور افزود: اقتصادی که بر اساس فناوری باشد سودآورتر خواهد بود و مسیری که اقتصاد کشور را رو به جلو می‌برد، حوزه اقتصاد دانش‌بنیان است.
دکتر فریدونی سرپرست مرکز رشد جامع استان نیز در این نشست محور سخنان خود را به تعامل و هم افزایی مراکز دانش بنیان و حوزه خیرین و اوقاف معطوف داشت و تصریح کرد: یکی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب این است که اشتغال در حوزه فناوری بهترین اشتغال است. امروز اگر ما بتوانیم در حوزه علم و فناوری سرمایه‌گذاری نماییم بی شک بیش از هر زمان دیگر می‌توانیم در تولید و اشتغال رشد قابل توجهی داشته باشیم.
حجت الاسلام عادل مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان، ضمن تشکر ویژه از دعوت پارک علم و فناوری استان، این دیدار را دیداری پرخیر و برکت دانست و گفت: با توجه به گزارشاتی که ارائه گردید جای بسی خرسندی است که موقوفات، در جهت توسعه علم و دانش استفاده شود و مسلما این نوع سرمایه‌گذاری های معنوی نیز باقیات صالحات محسوب می‌شوند.
حجت الاسلام عادل با تاکید بر ایجاد زمینه مناسب جهت ورود اوقاف به مجموعه پارک علم و فناوری، تصریح کرد: با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری در بحث حمایت و تقویت اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان، ما باید در صدد ایجاد راه‌های مناسب جهت گسترش همکاری باشیم تا متولیان حوزه اوقاف به بهترین وجه ممکن بتوانند به حوزه علم و فناوری ورود نمایند.
مهندس یوسفی مسئول مرکز همکاری های علمی شهید فهمیده قزوین با تاکید بر جهت‌دهی خیرین در مسیر امور خیریه دانش بنیان، گفت: تا آنجا که در توان داریم می‌بایست مردم را با مراکز دانش بنیان و پارک علم و فناوری آشنا نماییم تا موقوفات خود را به این حوزه اختصاص دهند. خیرین مدرسه ساز و نظایر آن باید به حوزه فناوری ورود کنند. مسلما برای هدایت خیرین به حوزه علم و فناوری نیازمند یک برنامه مدون هستیم که با ایجاد یک اتاق فکر مشترک با حضور نمایندگانی از پارک علم و فناوری استان، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، بنیاد نخبگان شهید فهمیده استان و خیرین می‌توان به این امر رسیدگی نمود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به شرکت برگه زرینه قلم عماد است .