menusearch
bzqemad.ir
۱۳۹۷/۲/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
اولین نشست شواری سیاست گذاری پنجمین دوسالانه خوشنویسی در استانداری قزوین
اولین نشست شواری سیاست گذاری پنجمین دوسالانه خوشنویسی در استانداری قزوین

عبدالمحمد زاهدی"   در اولین نشست شواری سیاست گذاری پنجمین دوسالانه خوشنویسی که در استانداری قزوین برگزار شد،افزود: در فرایند جهانی شدن و در حوزه های صنعتی آنچنان که باید فعلا نمی توانیم عرض اندام کنیم اما با تکیه بر فرهنگ و هنر خود را باید از حذف و حل شدن، حفظ کنیم.

وی اضافه کرد: در چهار دوره گذشته تجربه خوبی در برگزاری دوسالانه خوشنویسی در استان به دست آمده است و با تکیه بر این تجارب می توان دور پنجم این رویداد را بهتر و باشکوه تر برگزار کرد.

استاندار قزوین ادامه داد: باید توجه کرد که اگر قرار است این دوسالانه به نام یک خوشنویس برجسته استان نامگذاری شود به سبک آن شخصیت نیز در این همایش پرداخته شود و یا اینکه برای دوری از تکراری شدن این همایش ها هر دوسالانه به یک سبک نسخ یا ثلث برگزار شود .

وی اظهار کرد: می توان برنامه های جنبی و فروشگاه های آثار هنری را نیز در این همایش ها برای برگزاری باشکوه تر آن برنامه ریزی کرد و از سایر ظرفیت های استان برای کمک به اقتصاد این هنر بهره برد.

زاهدی همچنین گفت: برای برگزاری این همایش علیرغم تنگناهای مالی تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست و از حمایت های لازم برای برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری مضایقه نخواهیم کرد.

استاندار قزوین افزود: برگزاری همایش ها و رویدادهای فرهنگی از جمله امور دشواری است که نتایج آن در بلند مدت دیده می شود اما تاثیر بسیار زیادی در روحیه جامعه دارد.

وی ادامه داد: برگزاری همایش دوسالانه خوشنویسی تاثیر بسیار جدی در تلطیف فضای سیاسی و اجتماعی کشور دارد چون هرچقدر روح انسانها به ادبیات و هنر نزدیکتر شود، اخلاقیت و انسانیت نیز در جامعه بیشتر مشاهده می شود.

استاندار قزوین همچنین گفت: می توان برای کمک به اقتصاد این نوع همایش ها آنها را در کنار سایر رخدادهای هنری و فرهنگی برگزار کرد و یا برنامه های جنبی و نمایشگاه های عرضه محصولات را در کنار آنها برپا ساخت.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به برگزاری همایش فیزیک و کنگره سه هزار شهید در استان باید برنامه ریزی دقیق برای برگزاری این همایش صورت گیرد و اسامی میهمانان خارجی برای میزبانی ،اسکان و حمل ونقل و برنامه های جنبی زودتر جمع بندی و اعلام شود.

 

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به شرکت برگه زرینه قلم عماد می باشد .
شرکت سازنده