menusearch
bzqemad.ir
۱۳۹۷/۲/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
بازدید استاندار قزوین ازآثارخوشنویسان استان قزوین
بازدید استاندار قزوین ازآثارخوشنویسان استان قزوین
استاندار قزوین در بازدید از نمایشگاه آثار خوشنویسان استان قزوین با بیان اینکه توجه و اهتمام به هنر می‌تواند بسیاری از معضلات و مشکلات جامعه را کاهش دهد، گفت: برای این منظور باید از همه ظرفیت و توانایی‌‌‌‌های موجود در این زمینه، به خصوص هنر خوشنویسی نهایت بهره را به عمل آورد.
عبدالمحمد زاهدی افزود: حمایت از هنرمندان و توجه داشتن به مولفه اقتصادی آن همواره باید از دغدغه‌‌‌‌های مدیران دستگاه‌‌‌‌های اجرایی کشور و استان باشد چرا که این مساله از اجزای جدایی ناپذیر حیات اجتماعی به شمار می‌رود.
استاندار قزوین یکی از دلایل اصلی جوامع کمتر توسعه یافته را عدم توجه به علوم انسانی دانست و اضافه کرد: جوامعی که هنر را می‌شناسند دارای روح لطیف و بلندی بوده و حتی میزان خشونت در آنها نزدیک به صفر است.
استاندار بیان داشت: همیشه به حوزه فرهنگ و هنر نیازمند بوده و هستیم وجامعه ای که هنر را می‌شناسد جامعه لطیفی است
زاهدی گفت:در جامعه یک مساله اساسی را فراموش کرده ایم و آن اینکه براساس یک باور غلط، فکر کردیم که با ورود به فرایند مدرنیته باید اصالت و هویت خود را به فراموشی بسپاریم درحالیکه این تحلیل و باور اشتباهی بود.
وی افزود: یک جامعه توسعه یافته در همه ابعاد خود باید توسعه یافته باشد و توسعه اقتصادی بدون توجه به توسعه درابعاد فرهنگی و سیاسی و اجتماعی امکان پذیر نخواهد بود و یکی از دلایل توسعه نیافتگی یا کمتر توسعه یافتگی همین کم توجهی به حوزه علوم انسانی است.
ستاندار بیان داشت: از معضلات اجتماعی موجود در جامعه انواع خشونت هایی است که با آن روبرو هستیم و علت اساسی آن این است که با عناصری که جامعه را به سمت لطافت می‌برد دور هستیم و مردم با فضاها و مقولاتی چون سینما،رمان،شعر،موسیقی،خوشنویسی و... کمتر آشنا هستند.
وی تصریح کرد:متاسفانه در معماری ایرانی امروز کمتر اثری از هنر ایرانی و اسلامی دیده می‌شود و اینها موضوعاتی است که باید برای آن چاره اندیشی کرد.
در این بازدید استاندار با خرید یک اثر از هر خوشنویس قزوینی که آثار آنها در این نمایشگاه در معرض دید عمومی قرار گرفته موافقت کرد.
گفتنی است در این نمایشگاه 70 اثر از 40 هنرمند قزوینی در این نمایشگاهدر معرض بازدید عمومی قرار گرفته است..
نمایشگاه آثار چهل هنرمند خوشنویس قزوینی تا 2 هفته در ساعت‌‌‌‌های اداری در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین به روی علاقه مندای باز است.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به شرکت برگه زرینه قلم عماد است .