menusearch
bzqemad.ir
۱۳۹۵/۳/۳۰ یکشنبه
(2)
(0)
مرکز رشد تخصصی هنر در پارک علم و فناوری قزوین راه‌اندازی می‌شود
مرکز رشد تخصصی هنر در پارک علم و فناوری قزوین راه‌اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قزوین دکتر یوسف گرجی مهلبانی در جمع فعالان عرصه هنر با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌های اقتصادی در جامعه اظهار کرد: استفاده از ظرفیت اقشار و گروه‌های گوناگون مردمی از جمله هنرمندان اهمیت فراوانی دارد؛ چراکه شکوفایی جنبه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را موجب می‌شود.

وی مطرح کرد: اکنون واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین به عرصه‌های گوناگون علمی توجه دارند؛ برخی از آن‌ها چندین سال در مجموعه پارک علم و فناوری حضور داشته از حمایت‌ها و خدمات ارائه شده بهره بردند و اکنون لازم است برای مستقل شدن خود تلاش کنند.

سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین خاطرنشان کرد: مستقل شدن شرکت‌های فعال در پارک علم و فناوری برای توسعه اقدامات آن‌ها اهمیت فراوانی دارد و مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته در چند ماه آینده اقدامات مطلوبی در این زمینه انجام می‌شود.

این مسئول با اشاره به اهمیت راه‌اندازی مرکز رشد تخصصی هنر در پارک علم و فناوری استان قزوین اضافه کرد: وظایف ذاتی پارک علم و فناوری، ایجاد ظرفیت در راستای اقتصادی کردن فعالیت‌ها است اما سعی می‌کنیم با توجه به نیاز هنرمندان برای در اختیار داشتن فضایی که بتوان از آن برای آموزش نیروهای جوان نیز بهره‌برداری کرد، با توجه به امکانات موجود، در خصوص آموزش علاقه‌مندان به عرصه هنر نیز به مرور اقدامات اثرگذاری انجام شود.

دکتر گرجی یادآور شد: تا زمانی که بهره‌برداری مالی و نفع اقتصادی از طرح‌ها و اقدامات صورت گرفته برای واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری ایجاد نشود، نمیتوان رشد و پیشرفت را برای ایده‌پردازان و صاحبان کسب و کار را انتظار داشت؛ به همین دلیل توجه به عرصه‌های اقتصادی اهمیت فراوانی دارد.

سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین تأکید کرد: با ایجاد مرکز رشد تخصصی هنر در پارک علم و فناوری، علاقه‌مندان این رشته در زمینه‌های گوناگون اعم از خطاطی، نگارگری و غیره میتوانند به مرکز رشد وارد شوند و از زیرساخت‌های موجود استفاده مطلوب را ببرند.

گرجی بیان کرد: ایده‌پردازان جدیدی که به مراکز رشد در عرصه‌های مختلف وارد می‌شوند باید به فعال کردن ظرفیت‌های اقتصادی و بهره‌برداری مالی از طرح‌های خود توجه فراوان کنند؛ زیر این مهم، مزایای بسیاری به همراه دارد.

وی افزود: استفاده از توانمندی شرکت‌ها از یکدیگر و روابط متقابل پارک علم و فناوری با شرکت‌ها موجب پویایی، توسعه روزافزون. شکوفا شدن توانمندی‌های اجرایی آن‌ها می‌شود و تحقق اهداف مدیریتی آن‌ها را در زمان کوتاه‌تری به همراه دارد.

سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین عنوان کرد: شناخت بازار هدف از سوی ایده‌پردازان و در نظر گرفتن بهترین راهکار فروش محصولات اهمیت بسزایی در موفق شدن واحدهای فناور دارد و پارک علم و فناوری استان قزوین نیز در این راستا برنامه‌ریزی مطلوبی را برای واحدهای فناور و دانش بنیان انجام داده است.

گرجی اظهار داشت: ایجاد تنوع در محصولات تولید شده نیز موضوع مهمی است که واحدهای فناور و دانش‌بنیان باید به آن توجه ویژه داشته باشند؛ چراکه اقوام و اقشار مردمی و گروه‌های مختلف سنی دارای نیازهای متفاوتی هستند.

این مسئول ادامه داد: یکی از مشکلات واحدهای فناور، خیلی بزرگ فکر کردن است که موجب می‌شود گاهی از برخی نکات کوچک و اقدامات پایه غافل شوند و برخی نیازهای کوچک اما مهم مردم را فراموش کنند.

سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین بیان کرد: تفاهم‌نامه بین مرکز رشد و هنرمندان فعال و متقاضیان برجسته در عرصه هنر برای ورود به پارک علم و فناوری استان قزوین منعقد می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک زمینه راه‌اندازی مرکز رشد تخصصی هنر فراهم شود.

وی ادامه داد: موضوع هنر در جامعه به خصوص استان قزوین دارای ظرفیت فراوانی است که می‌توان در راستای کسب منافع اقتصادی و تولید ثروت نیز از آن بهره برد.

سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین با بیان اینکه برای استفاده هرچه بهتر از توانایی‌های هنری استان قزوین نباید غافل شد، تصریح کرد: ضمن اینکه لازم است ویژگی‌های زیبایی‌شناختی و معنوی هنر مورد توجه قرار گیرد، لازم است اقداماتی انجام داد تا هنرمندان بتوانند از دانش و تجربه خود، تولید ثروت کنند.

این مسئول مطرح کرد: برنامه‌ریزی در زمینه فعالیت‌های هنری و پیوند زدن آن با اقدامات اقتصادی می‌تواند موجب معرفی هرچه بهتر اقدامات هنری به گروه‌های مختلف سنی نیز شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به شرکت برگه زرینه قلم عماد است .